Jaguar zveřejnil další informace týkající se chystaného modelu XE. Automobilka upozorňuje na rozsáhlé použití hliníku. Z tohoto materiálu je vyrobeno 75 % karoserie. Kromě vysoké pevnosti je hlavní výhodou nízká hmotnost, díky které britská novinka nabídne velmi příznivou spotřebu. V kombinovaném provozu s nejmenovaným motorem údajně normovaná hodnota nepřekročí hranici čtyř litrů.

Model XE je prvním vozem postaveným na nové modulární platformě. Jaguar kromě jiného použije při výrobě tohoto modelu nový typ slitiny, která obsahuje vysoký podíl recyklovaného hliníku. Tato slitina byla vyvinuta speciálně pro malý britský sedan. Mimochodem do roku 2020 se automobilka chce dostat s podílem recyklovaných materiálu na hodnotu 75 %.

Jaguar XE byl navržen a zkonstruován v Británii, vyrábět se bude jako první model značky na nové výrobní lince v Solihullu. Oficiální premiéra proběhla v Londýně osmého září.

index

index2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>